דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

החטיבה לרפואה משלימה

הקורס מותאם לפיתוח מקצועי במסגרת "אופק חדש", ובהתאם למתווה שנה"ל תשע"ה

 

*הרבליסט קליני בשיתוף עם מכללת רידמן
ייחודיות הלימודים בספיר
השילוב ושיתוף הפעולה בין מכללת ספיר ובין מכללת רידמן הינו ייחודי במינו בישראל ומאגד בתוכו את החיים הסטודנטיאלים במכללת ספיר והאפשרויות האקדמיות של המכללה, יחד עם המטריה הפדגוגית של מכללת רידמן, המובילה בתחומה גם היא בישראל.
חוויית למידה ייחודית, עמוקה ופורייה לכל סטודנט המאפשרת בסיס רחב כקלינאי בעולם הרפואה המשלימה.
קליניקות וסטאז': אפשרויות ההשתלבות בקליניקות המונחות בסיום הלימודים מאפשרות לכם להתמקצע ולהעמיק עוד יותר במקצוע אותו בחרתם.
גישה אישית ואינטימית, בשיעורים עצמם, באופי הניהול  של היחידה לרפואה משלימה ובשלב הסטאז' והקליניקות.


תעודות הסמכה
לעומדים בדרישות הפדגוגיות יוענקו תעודות מטעם מכללת ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך, ומטעם מכללת רידמן:
1. רפואת צמחים - פיטותרפיה - לאחר שנתיים
2. הרבליסט קליני - בתום השנה השלישית


תעסוקה
התעודות המוענקות עם תום הלימודים, מאפשרות למסיימים לעבוד בכל מקום בו ישנם שירותי רפואה משלימה.

*זן שיאצו בשיתוף עם מכללת רידמן
יתרונות הלימודים בספיר
לימודי רפואה מערבית מקיפים ומעמיקים.
העשרת הסטודנט בכלים טיפוליים כאדם וכמטפל.
מגמת הזן-שיאצו במכללה מזמינה ומארחת מאסטרים מחו"ל, אשר מעבירים סדנאות ושיעורי העשרה לסטודנטים.
המגמה מקיימת כנס אחת לשנה וכן סדנאות מגוונות לאורך שנת הלימודים כולה.
עמידה בכל דרישות הלימודים במגמת זן-שיאצו מקנה נקודות זכות לתכנית הבינלאומית מומחה רב-תחומי במגע (HHP (Holistic Health Practitioner, או נטורופתיה.

תעודת הסמכה
בסיום הלימודים תינתן לסטודנטים תעודה בינלאומית מטעם מכללת ספיר - המרכז ללימודי חוץ ומכללת רידמן בשיתוף IPSB College- International Professional School of Bodywork, סאן-דייגו, קליפורניה.

*נטורופתיה בשיתוף עם מכללת רידמן
ייחודיות הלימודים בספיר

המגמה לנטורופתיה היא שיתוף פעולה של המרכז ללימודי חוץ במכללת ספיר עם בית הספר לרפואה טבעית אינטגרטיבית של מכללת רידמן, המנוהל אקדמית ע"י פרופ' אבשלום מזרחי, מעמודי התווך של הרפואה המשלימה בישראל.
המגמה מקיפה תחומים רבים מיסודות הרפואה הטבעית ומקנה בסיס איתן להשכלה אקדמית וטיפולית רחבה בתחומי תזונה, צמחי מרפא ושיטות אבחון שונות.
במגמה לנטורופתיה מלמדים מיטב המומחים לפי תכניות מוכרות באירופה ובאמריקה, ברמה הגבוהה ביותר הקיימת כיום בישראל.

תעודת הסמכה
תכנית הלימודים עומדת בדרישות האגודה הישראלית לנטורופתיה ולתזונה טבעית, בסופה יקבל הסטודנט תעודה בנטורופתיה מטעם מכללת ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך ומכללת רידמן. 

*עיסוי אינטגרטיבי בשיתוף עם מכללת רידמן
ייחודיות הלימודים בספיר
מגמה יוקרתית זו נוסדה על-ידי סאלי רידמן, נשיאת מכללת רידמן בכבודה ובעצמה. גברת רידמן, בוגרת School of Bodywork IPSB- International Professional, מכללה בינלאומית לרפואה משלימה בסאן-דיאגו קליפורניה, עלתה לישראל והקימה בשנת 1987 בית ספר קטן שבו לימדה את תורת העיסוי כפי שלמדה אותה בארצות הברית ובכך יסדה את תחום העיסוי ההוליסטי בישראל ואת מכללת רידמן.
סגנון ההוראה - מאחר ולאנשים שונים מתאימות דרכי הוראה שונות נעשה שימוש בטכניקות הוראה מגוונות - ויזואליות, שמיעתיות ותנועתיות.
עידוד צמיחה אישית ומתן כלים להתפתחות מקצועית כבסיס לעיסוק בתרפיית העיסוי.


תעודת הסמכה
דיפלומה בינלאומית לבוגרים מטעם מכללת ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך, בשיתוף עם מכללת רידמן ו-School of Bodywork IPSB International Professional, מכללה בינלאומית לרפואה משלימה בסאן-דיאגו קליפורניה.

 

*רפלקסולוגיה בשיתוף עם מכללת רידמן
ייחודיות הלימודים בספיר

תמיכה צמודה של צוות מורים מנוסה הנמנה על השורה הראשונה בתחום.
אפשרות להשתתפות במחקרים מדעיים בשיתוף בתי החולים תל השומר, וולפסון ושערי-צדק.
עמידה בכל דרישות הלימודים במגמת הרפלקסולוגיה מקנה נקודות זכות לתוכנית הבינלאומית מומחה רב-תחומי במגע HPP - Holistic Health Practitioner
נטורופתיה N.D. מוכר כמקצוע מגע הנדרש בתחום. 


*מבוא לתזונה נכונה -בשיתוף עם מכללת רידמן

קורס יסוד במדעי התזונה, המהווה בסיס לכלל לימודי התזונה ומתאים לכל מי שמתעניין בהבנת התהליכים המשפיעים ביותר על בריאותנו.
הקורס כולל לימוד מעמיק של רכיבי התזונה החיוניים לגוף, מסלולים מטבוליים בסיסיים, משק האנרגיה בגוף, משק הנוזלים בגוף, תזונה במעגלי החיים השונים ובמיוחד בגילאי הילדות

 

*עיסוי רקמות עמוקות-בשיתוף עם מכללת רידמן

עיסוי מתקדם, העובד על הרקמות העמוקות בגוף: שרירים עמוקים, גידים, רקמות חיבור, מפרקיות ומפרקים. במהלך הטיפול בעיסוי רקמות עמוק משתמשים במעברים לאורך ולרוחב סיבי השריר, בטריגרים, במעברים על השריר כנגד תנועה ובמתיחות. הטיפול משולב עם תרגילי הדמיה, נשימה, הנעת מפרקים ותרגילים רגשיים. צורת עבודת-גוף המשלבת תנועות חזקות העובדות לעומק ומגבירות בהדרגתיות את הלחץ, תנועה פסיבית של המפרקים ומתיחות לשחרור מתח וכאב שמקורם בלחץ נפשי ומאמץ פיזי.

מהות הטיפול היא יצירת שינוי במערכת הפיזית והאנרגטית של המטופל, שינוי המאפשר זיהוי דפוסי מחשבה, תנועה והתנהגות מוטעים, זיהוי שיוביל להחלמה של המערכת הפיזית והאנרגטית. מטרתו של טיפול רקמות עמוקות הינה להשפיע על השכבות העמוקות של רקמות הגוף הרכות, כמו גם על העור החיצוני ומרקמו על מנת להיפטר מטונוס מוגבר, להשיב את השרירים אל האורך והמרקם הנורמליים ולהביא לאיזון ולבריאות טובה יותר של הרקמות.

זוהי שיטת טיפול המיועדת לשחרור שרירים ע"י "כניסה" איטית לתוך השריר ו"המסה" של האיזור המתוח. השיטה משולבת עם עיסוי ומיושמת באזורים הזקוקים לשחרור. נעבוד עם מספר טכניקות, מגלגול עור דרך עיצוב שרירים ועד לשחרור עמוק. עבודה עם המודעות העצמית של המטופל תוך השתתפות אקטיבית של המטופל בטיפול, היא הבסיס ליצירת שינוי. שיטה זו פותחת דלת לעולם מלא של איזון בין גוף ונפש ואיזון מבני, ומשחררת כאבים כרוניים בגוף - לעיתים תכופות בשילוב עם שחרור מתחים נפשיים.

 *תורת המזון הטבעי בגישה הוליסטית

כיום ברור מעל לכל ספק כי באמצעות התזונה יכול האדם לשלוט במידה רבה על בריאותו. בהיוולדנו, איננו מצויידים בידע כלשהו לגבי טיב המזון שאנו אוכלים. כדי שנוכל לשמור ולשלוט על מצב בריאותנו, אנו זקוקים לידע הנכון על האיכויות הטמונות במרכיבי המזון השונים וכיצד התזונה הטבעית מסייעת לגוף לאזן ולהבריא את עצמו.

הדפסשלח לחבר

צור קשר

רוצה לקבל מידע מותאם אישית?
רוצה לקבל ידיעון חינם?

checked

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד