דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

החטיבה לחשבונאות ומיסים

.

הקורס מותאם לפיתוח מקצועי במסגרת "אופק חדש", ובהתאם למתווה שנה"ל תשע"ה

 

הקורס מוכר לצורכי תשלום שכר לימוד באמצעות פיקדון חיילים משוחררים

 

*הכשרת יועצי מס

מערכת המיסוי בארץ משפיעה ונוגעת לכל אחד מאזרחי המדינה ולכל תחומי הפעילות העסקית בכל צורותיה. לפיכך, קשת הלקוחות הזקוקים לייעוץ מס חובקת את כל האוכלוסייה החל מלקוחות פרטיים הזקוקים לתיאומי מס ותכנון מהלכים אישיים הכרוכים בתשלומי מס והמשך ללקוחות עסקיים וחברות אשר מהלך הפעילות העסקי הנכון מחייב אותם לבצע חשיבה ותכנון מס. בשנים האחרונות הורחבו תחומי הפעילות האחריות והביצוע של יועצי המס, שהפכו אותם לצומת המרכזית של המגזר העסקי. תופעה זו מחייבת את יועצי המס להיות בעלי ידע מקצועי נרחב, אמין ומקיף ביותר והכרת נושאים רבים ביותר, כדי לעמוד במטלות המוטלות עליהם. המעורבות של יועצי המס, בולטת כיום בכל הליכי ההחלטות של הפירמות והעסקים העצמאיים, כולל ליווי וטיפול שוטף במגוון של נושאים והם נושאים גם באחריות הייעוץ והביצוע. יועץ המס משמש כיום כתובת מרכזית למגזר העסקי, אליה מתנקזות כל הבעיות המחייבות טיפול מקצועי, מקיף, אמין ואחראי מצד הנישומים הרואים בו בר סמכא בלעדי עבורם. יועצי המס משתלבים בגופים שונים כחשבים, מנהלי כספים גזברים ועוד. יועצי המס רשאים לייצג היום גם חברות, עמותות ותאגידים אחרים.

בעקבות פסק דין הנדלמן נחקק חוק הסדרת העיסוק בייצוג על ידי יועצי מס, התשס"ה - 2005, בו הודגשה החשיבות של הגבלת העיסוק בייעוץ מס למורשים בלבד. יועצי המס, העומדים בתנאים הקבועים בחוק, רשאים לייצג נישומים במוסדות רשות המיסים בישראל ובמשרדי המוסד לביטוח לאומי.  

ייחודיות הלימודים בספיר

  • לימודי אחה"צ המאפשרים שילוב של לימודים וקריירה.
  • סגל המרצים בתוכנית בעלי ידע תיאורטי רב המגובה במומחיות תעסוקתית בתחומם.
  • מכללת ספיר הינה מכללה הציבורית הגדולה בישראל. עובדה זו מקנה יתרון לתלמידים המקבלים שירותים אקדמיים ופיסיים ברמה אוניברסיטאית ופותחת בפניהם את האפשרות ללמוד ברמה הגבוהה הביותר.

תעודת הסמכה
לעומדים בדרישות ובמטלות הפדגוגיות, יוענקו תעודות גמר מטעם המרכז ללימודי חוץ והמשך המכללה האקדמית ספיר ב: חשבונאות, מיסים א', מיסים ב' ומיסים ג'.
תעודת יועץ מס מורשה תוענק למסיימי הקורס שיעמדו בבחינות ההסמכה הנערכות ע"י מועצת יועצי מס ולאחר תקופת התמחות של שנה כמפורט בתקנות מס הכנסה.

 

* הנהלת חשבונות סוג 1+2

מנהל החשבונות הוא האיש האחראי על רישום שיטתי של כל הפעולות הכספיות והעסקיות המתרחשות במפעלים, במוסדות ובבתי עסק. מקצוע הנה"ח פותח בפני המעוניינים בכך אפיקי תעסוקה וקידום מקצועיים ומגוונים

 

תעודת הכשרה
לעומדים בבחינות ובדרישות הפדגוגיות יוענקו מטעם משרד הכלכלה:

  1. תעודת גמר - מנהל חשבונות סוג 2+1
  2. תעודת מקצוע - מנהל חשבונות סוג 2+1

*הנהלת חשבונות סוג 3 - מנהל חשבונות ראשי

מנהל חשבונות ברמת סוג 3 – ראשי, הינו מנהל החשבונות בעל הרמה הגבוהה ביותר בתחום הנהלת החשבונות. מנהל חשבונות סוג 3 יהא בעל ידע רחב יותר בנושאים מתחום החשבונאות הפיננסית.
הלימודים יקנו כלים ניהוליים וכלים מקצועיים להימנות על הצוות הניהולי בפירמה.
קורס זה מקביל, מבחינת היקף הידיעות והרמה המקצועית, לתואר הידוע כיום בציבור כמנהל חשבונות מדופלם.

 

תעודת הכשרה
לעומדים בבחינות ובדרישות הפדגוגיות יוענקו מטעם משרד הכלכלה:

תעודת גמר - מנהל חשבונות סוג 3 - ראשי
תעודת מקצוע - מנהל חשבונות סוג 3

*השתלמויות לחשבי שכר בכירים

על מנת לשמור על תוקף תעודת חשב שכר בכיר ועל ההופעה ברשימת חשבי שכר מוסמכים בלשכת רו"ח, כל חשב שכר נדרש להשתתף מדי שנה בשלושה ימי עיון, בהיקף של 15 שעות לימוד.

ההשתלמות היא תנאי לחידוש תעודת ההסמכה מטעם לשכת רואי החשבון בישראל. חשבי שכר, שלא ישתתפו בימי עיון כנדרש, יימחקו בתהליך עדכון רשימת החשבים בלשכה.
 
המכללה משקיעה מאמצים רבים על מנת לעדכן את ימי העיון ובוחרת את נושאי ההרצאות בקפידה לאור שינויי חקיקה ופסיקה בתחום. בתחום זה מושקעים משאבים רבים על מנת לשמור על הרמה המקצועית של ימי העיון והיא מועברת ע"י מרצי בית ומרצים אורחים, המומחים בתחומי המס, דיני העבודה וביטוח לאומי

 

*חשבי שכר בכירים

הקורס מוכר ל-3 נק"ז לצורך צבירה אקדמית במחלקה לניהול המשאב האנושי במכללה האקדמית ספיר

"לשכת רואי חשבון בישראל החליטה לקחת על עצמה את תחום חשבי השכר בישראל בעקבות הרצון לשמור על רמה גבוהה של תחום חשוב זה ובכדי לקדם את מעמדו של חשב השכר. לאחרונה, לאחר אישור התוכנית על-ידי הוועד המרכזי של הלשכה, הוקמה בלשכה ועדה מיוחדת, בראשות רו"ח אורי מורד, אשר תכין את הבחינות ותפקח עליהן.
הוועדה שהוקמה תעניק תעודות לחשבי השכר שיעמדו בבחינות ולמדו במוסדות שאושרו על ידי הלשכה." מתוך אתר לשכת רו"ח

 

תעודת הכשרה
לעומדים בדרישות קורס חשבי שכר ובדרישות הפדגוגיות, לרבות השתתפות באופן סדיר, תוענק תעודת גמר חשב שכר בכיר מטעם מכללת ספיר - המרכז ללימודי חוץ והמשך

גם לימודים אקדמיים וגם הסמכה מקצועית
סטודנטים, שלמדו את קורס חשבי שכר במכללת ספיר, יקבלו פטור מקורס בחירה בכלכלה בלימודי תואר ראשון בניהול המשאב האנושי במכללת ספיר, בהיקף של 3 נק"ז, על סמך הבחינה הפנימית, בציון של 65 לפחות.
לפרטים על התואר בניהול המשאב האנושי

הכנה לבחינות לשכת רו"ח  
קורס חשבי שכר בכירים מכין את הבוגר לבחינות חיצוניות של לשכת רו"ח במקצוע חשב שכר בכיר. רשאים לגשת לבחינות רק העומדים בקריטריונים של לשכת רואי החשבון ועל פי הגדרותיו. לפרטים באתר הלשכה
בסיום הקורס יוכל הבוגר להבחן בבחינת ההסמכה ולקבל תעודה בהתאם להחלטת הועדה להסמכת חשבי שכר בלשכת רו"ח בישראל. הבחינה הינה באחריותו ועל חשבונו של התלמיד.

חשבי שכר מיומנים מבוקשים בשוק העבודה ובפניהם עומדות אפשרויות קידום. מטרת תוכנית חשבי שכר היא להכשיר ולהעניק ללומד ידע מקיף בעיסוק חישובי שכר ולהקנות כלים לחשב השכר תוך העמקת ועדכון יסודי של הידע בתחום המיסוי, ביטוח לאומי ופנסיוני, דיני עבודה.

הדפסשלח לחבר

צור קשר

רוצה לקבל מידע מותאם אישית?
רוצה לקבל ידיעון חינם?

checked

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד