דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

בסיס לאמנות. בית ספר ייחודי בהרצליה למי שרוצה ללמוד אמנות ולהיות אמן

שוקלים להירשם ללימודי אמנות? לפני שאתם רצים להירשם באחד המוסדות המסורתיים והוותיקים, כדאי לכם מאוד לבוא להתרשם מבית ספר בסיס לאמנות בהרצליה ולהכיר אופציה שונה ומרעננת ללימודי פיסול, ציור או צילום.
 
משכנו החדש של בסיס – מקום של עשייה והשראה
אחרי 6 שנים של עבודות, הוקם בשנת 2015 משכנו החדש והמשודרג של בסיס, בית ספר לאמנות בהרצליה, בניהולו של האמן פרופ' יעקב דורצ'ין, חתן פרס ישראל לאמנות פלסטית.
לאורך כל שנות קיומו, ובמיוחד עכשיו במתכונתו המוחדשת, השאיפה של בית הספר היא לפתח דור של אמנים שהם בראש ובראשונה אנשי תרבות, סקרנים ורחבי אופקים. לשם כך, בשנים האחרונות עמלו ראשי בית הספר על בניית המבנה החדש שיתאים את עצמו לצרכיהם של הסטודנטים והמרצים, ויעניק להם סביבת לימודים שונה בתכלית. בסיס לאמנות ותרבות כולל בניין בן 7 קומות מרווחות ברמת עיצוב וגימור מעוררי השראה, סגל המרצים הוא אמנים יוצרים שהסטודיו שלהם נמצא בין כתלי בית הספר ומאפשר לסטודנטים להיות חלק מתהליך היצירה וללמוד מקרוב מניסיונם של אמנים פעילים. לסטודנטים עצמם יש חללי עבודה אישיים שמאפשרים להם ליצור ולתרגל מעבר לשעות הרשמיות של הלימודים.


לימודי אמנות צריכים להתחיל מהבסיס
הייחוד של בית ספר בסיס לאמנות, הוא בכך שמדובר במוסד עצמאי המציע תכנית לימודים שאינה צמודה לזו שמלמדים במכללות ובפקולטות לאמנות. בבסיס, תכנית הלימודים ודרכי ההערכה נבנו ועוצבו על פי מיטב הניסיון והשיקולים המקצועיים של המורים ושל ראשי מסלולי הלימודים, בדרך ייחודית ופורצת דרך בתכנים ובדגשים. זאת תכנית של אמנים עבור אמנים – מעשית ועיונית כאחד, קשובה לפרט ופונה לסטודנטים צמאי דעת, שלומדים ועוסקים ביצירה יחד עם המרצים באותו המתחם.

 

מסלולי הלימוד – בבסיס תוכלו לבחור בין 3 מסלולי לימוד 4 שנתיים: פיסול, ציור וצילום.
 

מסלול פיסול, בניהולו של פרופ' יעקב דורצ'ין, חתן פרס ישראל.
ייחודו של מסלול הפיסול בבסיס הוא בראייה הכוללת של הפיסול כמקצוע הנסמך על ארבעה יסודות: הבנת חלל, חקר חומרים, מיומנות בתהליכים, וידע רחב בתולדות האמנות. שלושת עמודי התווך הראשונים מתפתחים בעשייה חוזרת ומשתכללת, שלבי לימוד אותם לא ניתן לקצר. לכן, בסיס שם דגש על עבודה מרובה בסדנאות,על לימודאיטי ויסודי, תוך כדי ניסוי וטעייה, חיפוש וניתוח.

מסלול ציור, בניהולו של הצייר יורי כץ, זוכה פרס התרבות בתחום האמנות הפלסטית לשנת 2014.
מסלול הציור של בסיס מציע תכנית לימודים ייחודית. בשנתיים הראשונות לומדים תלמידי מסלול הציור שלושה קורסי יסוד מקבילים אצל מורים,אמנים בכירים, השונים בגישתם אך מאוחדים במטרה, ומאפשרים מבטרחב ומקיף על תחום הציור. גישה זו מעודדת את התלמיד כבר בתחילת דרכו, לבחור לעצמו את המקום והדרך שלו.

מסלול צילום, בניהולו של מיקי קרצמן, מבכירי הצלמים בארץ.
הלימודים במסלול הצילום מקנים לסטודנטים ידע טכני ותאורתי בתחומי הצילום והווידאו, תכנית הלימודים משלבת בין לימודים טכנולוגיים, בסביבות עבודה דיגיטליות ואנלוגיות, לבין לימודים עיוניים המתמקדים במחקר מעשי בתחום הצילום והדימוי הנע.

 

לפרטים: מלאו פרטים באתר

הדפסשלח לחבר
דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד