דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

הופכים ערכים לקריירה- לימודים לרפואת חירום

המכללה האקדמית צפת תחל בשנה”ל האקדמית הקרובה, בהכשרת סטודנטים למקצוע הפראמדיק עם תואר ראשון בחוג החדש ‘לרפואת חירום’. בוגרי התוכנית יוכלו להשתלב במערך ההצלה והחירום בישראל, ויתנו מענה לטיפול טרום אשפוזי בפצועים וחולים. המכללה האקדמית צפת היא המכללה היחידה בארץ בה ניתן ללמוד ‘רפואת חירום’ לתואר ראשון.


מדובר במסלול לימודים אקדמי בן שלוש שנים  כאשר הלימודים כוללים שיתופי פעולה מקצועיים בתחום הקליני והמעשי עם מד”א, בתי החולים בצפון והמרכז לסימולציה רפואיות (מ.ס.ר.) בשיבא-תל השומר. הלימודים במסגרת החוג החדש יקנו את הידע והכישורים הנדרשים מפראמדיק לתפקוד עצמאי בשטח בטרם ובמהלך פינוי החולה, כאשר הוא נדרש לתפקד הן כמטפל והן כראש צוות בנפגע בודד או במקרים של  אירוע רב נפגעים. בוגרי החוג יהיו בעלי תואר ראשון המוכר ע”י מל”ג ומאפשר המשך לימודים לתארים מתקדמים וכן בעלי תעודת פראמדיק. התעודה תהיה חתומה על-ידי משרד הבריאות, מנהל אגף הרפואה במד”א, ועל-ידי המכללה האקדמית צפת.
מעבר לתואר ברפואת חירום, המכללה מציעה מגוון רחב של תוכניות לימוד לתואר ראשון בשכר לימוד אוניברסיטאי: בית ספר למשפטים; עבודה סוציאלית; סיעוד; מדעי ההתנהגות; ספרות, אמנות ומוסיקה; פיזיותרפיה; מערכות מידע קהילתיות; ב.א. רב תחומי; מדעי המעבדה הרפואית; מיסטיקה ורוחניות; רפואת חירום, ותוכניות לימוד נוספות. מסקר שנערך לאחרונה עולה כי אחוז גבוה מקרב בוגרי המכללה האקדמית צפת, נקלט בעבודה. רבים מהבוגרים ממשיכים את לימודיהם לתואר שני במוסדות אקדמיים בצפון ובמרכז הארץ.


במכללה האקדמית צפת לומדים היום  כ- 2,600  סטודנטים מכל רחבי הארץ ו-300 סטודנטים במכינות הקדם אקדמיות. במכללה משתלבים הלימודים האקדמיים עם אווירתה הרוחנית של צפת, הסמטאות הציוריות ובתי הכנסת העתיקים. ייחודה של המכללה הוא לא רק בתוכניות הלימוד המגוונות אלא גם בקמפוס צעיר ותוסס, הממוקם בעיבורה של צפת, סמוך למרכזי הבילויים בראש פינה וקיבוצי הגליל.


המכללה מציעה מלגות מקרנות המעודדות השכלה גבוהה, מתרומות ייעודיות של גופים שונים ומתקציבו השוטף של המוסד האקדמי. בשנת הלימודים החולפת קבלו סטודנטים הלומדים במכללה מלגות בשווי של מיליוני ש”ח ממקורות שונים. גם השנה ייהנו סטודנטים רבים ממגוון מלגות שהמכללה מציעה. חיילים משוחררים המחליטים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה בפריפריה זכאים למימון שנת לימוד ראשונה עפ”י החוק החדש לחיילים משוחררים. לסטודנטים הגרים מחוץ לצפת מציעה המכללה פתרונות דיור הולמים במסגרת מעונות לסטודנטים, ברמה גבוהה ובמחיר השווה לכל נפש. כמו כן, קיים היצע רחב של  דירות בעיר העתיקה, בשכונות השונות של צפת וראש פינה, קיבוצים ומושבים בסביבה. 


במכינות הקדם-אקדמיות קיים מערך ייעוץ והכוונה מקצועי ואישי, המלווה חיילים משוחררים ומועמדים ללימודים מרגע הפנייה למכינה, בבחירת מסלולי המשך של הלימודים האקדמיים, בעזרה בהרשמה לבחינות הבגרות, בסיוע בכל נושא האבחונים והתאמות בבחינות הבגרות לליקויי למידה, ועוד. למועמדים מוצעים מסלולי לימוד להשלמה ושיפור בגרויות, מכינה ללימודים לקראת מבחן פסיכומטרי ולימודי הכנה לחוגים העצמאיים. אלה המתקשים בלימודיהם זוכים לליווי צמוד של מרצים ועמיתים חונכים, וכך גם במהלך הלימודים עד לקבלת התואר הנכסף.


צעירים וצעירות מהמגזר הדתי-לאומי או מקרב הציבור הרחב, המבקשים לשלב במכללה לימודים תורניים ואקדמיה, וגם ליהנות מאווירתה הרוחנית של צפת, יכולים לשלב לימודים האקדמיים עם לימודים תורניים ב’בית מדרש לבנים ומדרשה לבנות’. לצד החוויה החברתית של למידה, בילוי ומעורבות בקהילה יחד כגרעין תורני, הלימודים בבית המדרש  מעשירים, מעמיקים ומבססים את עולמם הרוחני של המשתתפים בלימודי יהדות והלכה בשילוב לימודים לתואר ראשון.

הדפסשלח לחבר
דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד