דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

מה צריך ללמוד כדי להדריך קורס הכנה ללידה

אחד הדברים השכיחים ביותר כיום בעולם ההורים הוא קורס ההכנה ללידה. אם בעבר תהליך הלידה היה תהליך רפואי בלבד, תהליך בו פעמים רבות היחידות שלוקחות בו חלק של ממש היו אך ורק האמהות, כיום גם הגברים הפכו למודעים יותר ומעוניינים לדעת כל שביב מידע שיעזור להם לתפקד טוב יותר בתור פרטנר ללידה, כשגם האמהות נפתחו לאפיקים נוספים שהיו סגורים בעיניהן קודם לכן, וכעת הן מעוניינות ללמוד אודותם.


מי מדריך בקורסי ההכנה ללידה
קורס ההכנה ללידה הוא בדיוק מה שהם צריכים. הקורס ילמד אותם מה כדאי לעשות בעת ההיריון ומה לא, מהן הדרכים להקל על הלידה וכיצד מכינים הן את עצמם והן את הסביבה לקראת לידת הילד. אך שאלה לא פחות מעניינת ממה מלמדים בקורסי הכנה ללידה, היא מי מלמד בקורסים הללו, שהרי ההורים לוקחים את הקורס הזה ברצינות וגם מקשיבים לכל מילה שבו, בתקווה להקל על תהליך הלידה. לכן, חשוב מאוד שהמדריכים שמעבירים להם את החומרים במסגרת הקורס יהיו מדריכים מקצועיים ובקיאים, שלמדו לא מעט שעות על מנת להקנות ידע להורים. מהבחינה הזו, אפשר להיות רגועים. מדריכי קורס הכנה ללידה הינם מדריכים שעוברים קורס בו הם זוכים ללמוד מגוון מקצועות שישכילו אותם ויאפשרו להם להפנים את תהליכי הלידה בצורה טובה יותר, זאת כמובן בשילוב עם ליווי יולדות בפועל במסגרת הסטאז' הנחוץ לקבלת התעודה המסמיכה אותם לעסוק בתחום.


מה לומדים בקורסי ההכנה ללידה
המקצועות אותם לומדים מדריכי הלידה לעתיד הינם מקצועות רבים ומגוונים. מצד אחד החומר הנלמד כולל מקצועות יסוד כמו אנטומיה, פיזיולוגיה וכלים ברפואה משלימה. מצד שני, החומר יכלול גם מספר נושאים נוספים הנוגעים יותר אל קורס הכנה ללידה באופן ספציפי כמו למשל התמודדות עם כאב, היבטים רגשיים של האם לעתיד וכיצד זה משפיע, מהי הדרך הטובה ביותר עבור ההנקות הראשונות וכמובן, ואולי הנושא העיקרי בקורס, כיצד לתרגל נשימות ואילו תנוחות לבצע במהלך הלידה עצמה. באמצעות המקצועות אותם ירכשו המדריכים לעתיד בקורס הלימוד, הם יקבלו את ההכשרה המתאימה ביותר, הכשרה שתעניק להם את התעודה המיוחלת כמדריך הכנה ללידה ותעניק להם את ההזדמנות לתרום לזוגות בתהליך ההיריון.


היכן ניתן לרכוש השכלה כמדריך קורס הכנה ללידה?
לימודי ההכנה ללידה הינם לימודים שאורכים בדרך כלל כמספר חודשים, ובהם אפשר הן לקבל הסמכה כמדריך של קורס הכנה ללידה והן של דולות. מוסדות הלימוד במדינת ישראל עבור מדריכי קורסי ההכנה ללידה אינם מעטים וכוללים סניפים בכל רחבי הארץ בהם ניתן לקבל את ההכשרה, כשבין המוסדות הבולטים ביותר בתחום ניתן לציין את מכון וינגייט, ביה"ס למקצועות הלידה "ללדת" ומכללת "בשבילה" . כמובן שהקורסים עצמם בהשתתפות ההורים מתקיימים אף הם במקומות נבחרים ברחבי הארץ כמו למשל בבתי החולים, בקופות החולים ובמכונים פרטיים.

 

לפרטים צרו קשר באתר


הדפסשלח לחבר
דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד