דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

בחירת מקצוע שיעזור בקריירה

רבים מאתנו נקלעים לצמתים שונים, לפני לימודים, במהלכם ואחריהם. דרכים שונות פתוחות בפנינו ואנחנו מתלבטים מה הוא הנתיב שנכון לנו ללכת בו, נתיב שעלינו לפלס  לעצמנו.


יש מי שמייעדים עצמם מבעוד מועד למסלול מקצועי מסוים, לקריירה בתחום מסוים- כגון רפואה, עריכת דין, ראיית חשבון ועוד. דבקות במטרה, נחישות, התמדה ורצון עז הם מרכיבים הכרחיים בדרך להשגת המטרה.


אבל יש מי שמתחילים ללמוד במסלול לקראת הכשרתם כבעלי מקצוע מסוים אבל במהלך הלימודים נוכחים לדעת כי בחירתם שגויה; כי הלב מאותת ומשדר משהו אחר. יש רבים שניצבים בפני מצב זה לאחר סיום לימודיהם.


התאמת מקצוע לאחר סיום תואר ראשון עשויה להיות קלה יותר, לכאורה, היות שניתן להגיש מועמדות למשרות שונות אשר תואר ראשון הוא תנאי סף נדרש להצגת מועמדות  אליהן.


על מנת להסתייע בשירות ייעוץ מקצועי ניתן לפנות אל מכון כגון לכל אדם יש שביל המכוון ומנחה אנשים המצויים בפרשת דרכים ומתלבטים על תחילת לימודים או המשכם, עבודה, שילוב בין השניים ועוד.  תהליך העבודה  המרוכז והממוקד במכון יאפשר לכם להתוודע אל עצמכם, לחדד את ההבנה לגבי השאיפות והרצונות שלכם, היעדים והמטרות.


במכוני הייעוץ וההכוונה השונים ניתן לקבל כלים לפיתוח קריירה חדשה או לשדרוג קריירה קיימת, להתמודד עם השלכות העדר הסיפוק בלימודים או בעבודה, הכוונה תעסוקתית, עידוד למעבר ממצב של שכיר לעצמאי, איזון בין קריירה לחיים פרטיים ולזוגיות ועוד.


חשיבות האבחון
תהליך האבחון והייעוץ עשוי לאפשר למאובחנים להתוודע אל חסמים פנימיים, אל עכבות ואל חששות. יש מי שנתקעים במצבים עמומים בגלל קושי להגדיר יעדים ולהציב מטרות: יש מי שעמידה נוכח שפע האפשרויות מבלבלת ואף משתקת אותם. ייעוץ מקיף עשוי לפרוץ מחסומים ולפתוח בפניכם אופקים חדשים.


אבחון יסודי מאפשר לחשוף כישורים ומאפייני אישיות כמו גם את הנטיות המקצועיות. על בסיסו קל יותר להציע חלופות שונות של לימודים ועבודה לפיתוח קריירה בנושא שהמאובחן רוצה ויכול להשקיע בו את כל משאביו.


על מנת לא להיקלע למצב, שבו תתגלע סתירה בין הרצוי למצוי - חשוב לתאם ציפיות מבעוד מועד. איש מאתנו אינו פועל בחלל ריק. כולנו נתונים ללחצים ולאילוצים שונים, למצב נתון של השוק.


עם זאת, גם מי שיודעים באופן ברור מה הם רוצים לעשות אך זקוקים לחיזוקים ולאישורים כי הבחירה שלהם מושכלת וראויה עשויים לצאת נשכרים מתהליך האבחון והייעוץ התעסוקתי.


מי מכם שסיימו לימודיהם לתואר ראשון יכולים להסתייע בירידי תעסוקה שונים הנערכים במוסדות להשכלה  גבוהה, שבהם מציעים מעסיקים פוטנציאליים מגוון משרות ותפקידים. מבחינה מסוימת, התאמת מקצוע לאחר תואר ראשון אמורה להיות קלה יותר, אבל תמיד צריך עיתוי נכון וטיפת מזל...


חשוב לציין, כי בעולם שבו עצם השינוי הוא המשתנה  הקבוע היחיד, גם מי שבוחרים כיום מקצוע וקריירה עשויים להחליף אותה  בתוך שנים אחדות, אם וכאשר מצב השוק יחייב אותם לכך או שינויים פנימיים, צפויים ולגיטימיים, בשאיפות ובמטרות האישיות. בכל עת שהיא הם יוכלו לפנות לייעוץ ולהכוון תעסוקתי.


 

הדפסשלח לחבר
דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד