דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

הנדסאי מכונות במגמת משנה התמחות רכב

הנדסת מכונות מהווה את הבסיס שעליו מושתתות רוב התעשיות המתקדמות ובתוכה גם תעשיית הרכב. ההתקדמות הטכנולוגית המהירה של השנים האחרונות גרמה לפיתוח מואץ בתחום ומציעה היום כלי רכב ומערכות חדישים המוצבים בחזית הטכנולוגיה. מכלולים שונים ומערכות ממוחשבות שבעבר הלא רחוק שולבו באווירונאוטיקה ותעשיות מתוחכמות מורכבים כיום ברכב מודרני המשפרים את ביצועיו ומגדילים את אורח חייו ואת בטיחות הנוסעים. כלי הרכב העדכניים משלבים בתוכם מערכות מתקדמות ומורכבות, אשר איתור התקלות ותיקונן דורש יכולת הבנה עמוקה וידע רב. התפתחות זו יוצרת צורך באנשי מקצוע בעלי תשתית ידע רחבה ויכולת התמודדות עם חידושים והתפתחויות, ספרות טכנית בעברית ובאנגלית, שימוש באינטרנט, שליטה במאגרי מידע ויכולת תקשורת עם מערכי תמיכה בכל העולם.לימודי הנדסאי רכב שואפים לספק ידע תיאורטי ומעשי בכדי להכשיר את הסטודנטים לשליטה והבנה של מערכות רכב מכניות הידראוליות ופניאומטיות ממוחשבות. הנדסאי הרכב מתעתדים לתפעל, לתקן ולשפר את מערכות הרכב ולהיות מסוגלים להתמודד עם ההתפתחויות התדירות והחידושים בענף הרכב.

למה ללמוד?
כיום קיים ביקוש גדול מאוד לאנשי מקצוע איכותיים המתמחים בתחום הרכב. ענף המוסכים צמא לכח אדם איכותי. כניסה לתחום תבטיח לבוגרים אופקי התפתחות רחבים בצד הכנסה ראויה ועתיד תעסוקתי בטוח. הנדסאי בתחום מתמחה בהתמודדות עם המערכות המשוכללות (הקיימות והעתידיות) של סוגי הרכב השונים. הנדסאי הרכב, עוסק בין השאר בתכנון ובשיפור מערכות הרכב המודרניות, כמומחה בפועל במערכות מתוחכמות מאד, שעד לפני שנים בודדות נראו לנו כמדע בדיוני. זהו מקצוע מרתק, ייחודי ומלהיב המתאים מאוד לכל מי שיש לו אוריינטציה טכנולוגית ואהבה גדולה לתחום הרכב.

למה לבחור בספיר?
הקמפוס האקדמי ספיר מבטיח לבאים בשעריו שילוב של חיי קמפוס תוססים, סגל מרצים מוביל ונחשב ויחס חם ותומך. הקמפוס שוכן בקריה אוניברסיטאית איכותית, והבוגרים נהנים ממוניטין חזק ראוי ומוביל בארץ המבוסס על עשרות אלפי בוגרים מצליחים ומובילים בתחומם.

בנוסף: מלגת 90% הנחה בלימודים ע"פ חוק חיילים משוחררים, ומלגות נוספות.

דיפלומה, הסמכות והמשך לימודים

בתום לימודיו ולאחר שסיים חובותיו כנדרש, יקבל הבוגר דיפלומת הנדסאי מכונות במגמת משנה של מכונאות רכב.

תעודות ייחודיות
מגמת משנה לימודי רכב סוללת את הדרך לתעודת מנהל מוסך, בכפוף לקיום כל התנאים הנדרשים על-ידי משרד התחבורה. קבלת התעודה מותנית בקורסי הכנה במכללה ובמבחן מעשי במשרד התחבורה, כמו כן ניתן להתקבל ללימודי תעודות שונות כמו שמאות רכב, קציני בטיחות בתעבורה, בוחני רכב ובוחני רישוי. נוסף על כך, במהלך הלימודים בשנה ב’ מקבלים התלמידים רצף הרצאות והשתלמויות על-ידי חברות מובילות בתחום הרכב, ולאחר מבחנים והשתתפות מלאה יקבלו התלמידים תעודות מטעם החברות.

אפשרויות תעסוקה
לימודי הנדסאי רכב מכינים את הבוגר לעבודה בכל התחומים הקשורים לרכב, כגון: יצור, שיווק, תחזוקה, ניהול מוסך, ניהול מלאי חלקי חילוף, מערכות חדשניות ברכב, דיאגנוסטיקה, תורת המנוע לכל סוגי מנועי הרכב, תורת הרכב והמכניקה של כלי תעבורה ועוד.

המגמה נועדה לתת מענה לכוח אדם בתחום הטכנולוגיה של הרכב המודרני, המבוסס על מערכות ממוחשבות וטכנולוגיות מתקדמות ביותר. בוגרי המגמה מבוקשים ביותר ומועסקים בתפקידים בכירים במוסך המודרני, בדיאגנוסטיקה, מכונאות, יועצי שירות, מנהלים טכניים, בוחנים, ובהפעלת הוראות טכניות של יצרן הרכב ברשת המוסכים של היבואן, במכירות לארגונים ועוד. הלימודים במגמה כוללים סיורים מקצועיים מודרכים במפעלים שמתאימים ללימודים במגמה ויוצרים עבורם קשרים השתלבות עתידית.

לימודי המשך
הלימודים מזכים את הבוגרים בנק"ז אקדמי המוכרים להמשך לימודים אקדמיים.

רבים מבוגרי ביה"ס להנדסאים סיימו את לימודיהם האקדמיים במכללה. במפגשים עמם ציינו רובם ככולם באופן מיוחד את רמת הלימודים בביה"ס להנדסאים ואת היסודות המוצקים שרכשו לקראת השלמת התואר.

משך הלימודים: שלוש שנים, לימודי ערב, 4 ימים בשבוע: 3 ימים אחר הצהרים (16:45-21:30) ויום שישי בבוקר (8:30-13:30).

*הלימודים מותנים בהרשמת מספר מינימלי של תלמידים ובאישור מה"ט

הדפסשלח לחבר

צור קשר

רוצה לקבל מידע מותאם אישית?
רוצה לקבל ידיעון חינם?

checked

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד