דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

B.Sc. בהנדסת איכות ואמינות בתעשיות האלקטרוניקה

מאושר ללימודים על חשבון דמי הפקדון לחיילים משוחררים

הנדסת איכות ואמינות עוסקת ביישום גישות ועקרונות הנדסיים וניהוליים, בתכנון מערכות ומתקנים, ובליווי ושיפור תהליכים של פעילויות במסגרת ייצור או שירותים. המטרה הינה להקנות ללקוח ולקהילה אמון בפעילויות, במוצרים ובשירותים. הנדסת האיכות מעורבת בפיתוח כל מוצר, החל משלב תכנונו, תוך שילוב ידע מתחומי האלקטרוניקה, הציוד המכני, החומרים, התוכנה ויחסי אנוש. הנושא הינו רב תחומי המצריך ראייה מערכתית רחבה ואינטגרטיבית וקשר הדוק עם צוותי הפיתוח, ההנהלה והלקוחות.
מהנדס האיכות מהווה זרוע מבצעת של ההנהלה הבכירה.

תחום הנדסת האיכות והאמינות מהווה נדבך חשוב ביותר בהתמודדות חברות ההיי – טק, התעשייה המתוחכמת וחברות ההזנק עם התחרות העזה בשוק המודרני ובקרב על הלקוח,ולכן קיים צורך בכוח אדם מקצועי. 

תנאי קבלה:

בגרות+פסיכומטרי/פסיכוטכני

 

משך לימודים:

ארבע שנים/מסלול עובדים

 

שכר לימוד:

אוניברסיטאי


מבנה תכנית הלימודים:
א. קורסי יסוד - בעיקר מתמטיקה ופיסיקה, הנותנים תשתית ידע יציבה וקבועה בזמן. חלק זה הוא נכס חשוב המהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של כל מקצוע.
ב. קורסי הנדסה בסיסיים- המקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות ההנדסיות עמן יפעל מהנדס האיכות. בסיס זה מכין את המהנדס לפעילות בכל ענף מקצועי בהנדסת איכות ואמינות, אליו הוא עשוי להגיע.
ג. קורסי התמחות – מעניקים את ההבנה המעמיקה במערכות איכות ובמערכות משולבות. גישות מתקדמות להערכת אמינות כבר בשלב התכנון של מיזם, בניית מערך ניטור המבקר יציבות של כל תהליך בייצור, פיתוח מערכי התחזוקה והשדרוג, יכולת ניתוח של מידע וחיזוי חריגות, סימולציה לצורך ביצוע החלטות על חלופות בשלבי התכנון, הביצוע והתחזוקה, היבטי בטיחות, סביבה, בטחון וקהילה.
ד. פרויקט מעשי מסכם בו מיישם הסטודנט את הידע שצבר במהלך הלימודים לפתרון בעיה הנדסית משמעותית.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי:
תוכנית הלימודים במחלקה, מאפשרת לבוגרים, להשתלב בכל צוותי הפיתוח, התכנון והליווי של כל מוצר חדש או תהליך שינוי המתרחש בתעשיות המתקדמות ובארגונים שונים. מהנדס האיכות הנו הגורם המחבר את כל הנעשה תוך ראיה מערכתית. הוא המכתיב את הדרישות ונמצא בקשר רציף עם מהנדסי הפיתוח והתכנון, הכלכלנים, אנשי הארגון, הרכש, השיווק, התחזוקה וכמובן עם ההנהלה והלקוחות. פוטנציאל מקומות התעסוקה הנו רחב ביותר, החל מתעשיות עילית ותעשיות מתוחכמות וכלה בחברות הזנק (Start - Ups), משרדי ממשל ורשויות מקומיות, חברות עסקיות, ארגונים, חברות שירות ועוד.

מסלול לאנשים עובדים:
"מסלול גמיש" מיועד לאנשים העובדים בתעשייה. מסלול זה יאפשר לעובדים בתעשייה להמשיך לעבוד וגם ללמוד.
הלימודים יתקיימו ביום ב' בין השעות (8:00 – 18:0) + יום ו' בין השעות (8:00-14:00)
הלימודים מתקיימים במשך 4.5 שנים (כולל סמסטר קיץ).

 

 

הדפסשלח לחבר

צור קשר

רוצה לקבל מידע מותאם אישית?
רוצה לקבל ידיעון חינם?

checked

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד