דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

.B.Sc בהנדסת תוכנה

מאושר ללימודים על חשבון דמי הפקדון לחיילים משוחררים

התעשייה עתירת התוכנה בישראל גדלה בהתמדה, ויחד איתה גדל והולך הצורך במהנדסי תוכנה מיומנים ומנוסים.
מהנדס תוכנה איננו רק "תכנת" העוסק בכתיבת תוכניות מחשב, אלא בעל ידע תיאורטי במדעי המחשב ובמדעי היסוד, מצד אחד, ובעל ידע פרקטי מקצועי בכל תהליכי מחזור החיים של פיתוח מערכות עתירות תוכנה, החל מזיהוי הצרכים, דרך גיבוש דרישות הלקוח והמשתמש, ניתוח המערכת, תכן הנדסי מפורט, כתיבת תוכניות, אינטגרציה, בדיקות, הטמעה אצל הלקוח ועריכת שינויים ושדרוגים לאורך שנים רבות.

 

תנאי קבלה:

בגרות+פסיכומטרי/פסיכוטכני

 

משך לימודים:

ארבע שנים/מסלול בוקר

 

שכר לימוד:

אוניברסיטאי

 

מבנה תכנית הלימודים:
א. קורסי יסוד- בעיקר מתמטיקה ופיסיקה, הנותנים תשתית ידע יציבה וקבועה בזמן. חלק זה הוא נכס חשוב המהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של כל מקצוע.
ב. קורסי הנדסה בסיסיים-המקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות השונות של הנדסת תכנה, ומכינים את הסטודנט לפעילות בכל ענף מקצועי בהנדסת תכנה, אליו הוא עשוי להגיע .

ג. קורסי התמחות- הכוללים נושאים בחזית – הידע של הנדסת התוכנה כגון: מערכות לומדות, הנדסת מערכות עתירות תוכנה, ארכיטקטורה של מערכות תוכנה ועוד. שלב זה כולל גם פרויקט מסכם בו מתמודדים הסטודנטים עם פיתוח תוכנה מקורית בהיקף משמעותי, הכולל את כל פעילויות ההגדרה, הניתוח, התוכן, המימוש והבדיקות.

כיווני התפתחות וקידום מקצועי:
תוכנית הלימודים במחלקה נותנת למהנדסים, אפשרות להשתלב במהלך הקרירה המקצועית שלהם במגוון תחומיים יישומיים רב: ממערכות אלקטרו-אופטיות למערכות אלקטרו-מכאניות, ממכשור רפואי למערכות לחימה, ממערכות תקשורת למערכות תחבורה ומתחומים מדעיים לעולם של תרבות הפנאי.
מהנדסי התוכנה הנם בעלי ידע רב-תחומי ויכולת התאמה והשתלבות בצוותים ומערכות מורכבות. כתוצאה מכך מגיעים רבים מהבוגרים לעיסוק רחב יותר כמהנדסי מערכות (systems engineers). רבים מהם מוצאים עצמם תוך זמן קצר בעמדות ניהול, כראשי צוותים, ראשי מחלקות ואף כמנהלים בכירים יותר.
בוגרי התוכנית יהיו מועמדים ראויים לכל משרה של מהנדס תוכנה בתעשייה הישראלית, החל ממיזמי-הזנק (start-ups) קטנים וכלה בענפי התעשייה הרבים והמגוונים במדינת ישראל.

 

 

הדפסשלח לחבר

צור קשר

רוצה לקבל מידע מותאם אישית?
רוצה לקבל ידיעון חינם?

checked

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד