דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

.B.Sc בהנדסת תעשיות מים

מאושר ללימודים על חשבון דמי הפקדון לחיילים משוחררים

המחסור במים הינו לא מכבר בעיה כלל עולמית אשר עשויה להחריף עם ריבוי האוכלוסייה ועלייה בצריכת המים,עם העלייה ברמת החיים מחד ועם השינויים באקלים העולמי מאידך.
בישראל, מדינה בה בעיית המחסור במים ידועה מזה שנים, ומנגד יש בה תרבות של התפתחות, יזמות ויצירה, התפתחה במשך שנים תעשיית המים העוסקת בייצור של מגוון מוצרים לשימוש בתחומים הרבים של סקטור המים, וביניהם הולכה, השקיה, בקרה, טיפול באיכות המים, טיפול בשפכים, מחזור מים, התפלת מים, ועוד.
התוכנית מותאמת לצרכים הנוכחיים והעתידיים של תעשיית המים הישראלית, החותרת להרחיב את פעילותה בחו"ל תוך הבנת הצרכים השונים במדינות המפותחות והמתפתחות,ואשר עושה שימוש בניסיון שנצבר בישראל כמנוף לחדירה לשווקים העולמיים.

 

תנאי קבלה:
בגרות+ פסיכומטרי/פסיכוטכני

 

משך הלימודים:

ארבע שנים/מסלול בוקר

 

שכר לימוד:

אוניברסיטאי

 

מבנה תוכנית הלימודים:
א.
קורסי יסוד- בעיקר מתמטיקה ופיסיקה, הנותנים תשתית ידע יציבה וקבועה בזמן. חלק זה הוא נכס חשוב המהווה בסיס לכל הכשרה הנדסית, עם התאמות לפי הדרישות הספציפיות של כל מקצוע.
ב. קורסי הנדסה בסיסיים- המקנים ידע בסיסי רחב בדיסציפלינות השונות המהוות את הבסיס ו/או המשיקות להנדסת המים, ומכינים את הסטודנט לפעילות בכל ענף מקצועי הקשור בתעשיית המים .
ג. קורסי התמחות- הכוללים נושאים העומדים והעשויים לעמוד במרכז עיסוקו של מהנדס בתעשיות המים כגון : מערכות הולכת מים ושפכים, הנדסת השקיה וניקוז, טיפול במים ושפכים, תהליכים ממברנליים לשיפור מי קולחין והתפלה, מכשור ובקרה של מערכות מים ושפכים. 

כיווני התפתחות וקידום מקצועי:
תוכנית הלימודים במחלקה נותנת למהנדסים, בוגרי הנדסת תעשיות מים, אפשרות להשתלב בתעשיית המים המקומית בתפקידים של מהנדסי מפעל העוסקים בין השאר בתהליכי פתוח ואינטגרציה של מוצרים הקשורים בתעשיית המים, יישום ושיווק של מוצרי התעשייה השונים בארץ ובעולם וכן בסקטור המים הישראלי במגוון רחב של תפקידים כמו: מהנדסים בתאגידי המים, מהנדסי תפעול של מתקני טיפול במים ושפכים ובמתקני התפלה וכן בתחומי הייזום, התכנון והתפעול של פרויקטים בתחום המים.

 

 

הדפסשלח לחבר

צור קשר

רוצה לקבל מידע מותאם אישית?
רוצה לקבל ידיעון חינם?

checked

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד