דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

לימודים בבתי ספר להנדסאים או טכנאים מוסמכים

לימודים במסלול  טכנאים מוסמכים והנדסאים נועדו לקדם את החיילים המשוחררים לרכוש מקצוע נדרש בשוק עם פוטנציאל תעסוקתי. ההנדסאים והטכנאים המוסמכים במימון הקרן לקליטת חיילים משוחררים ממלאים תפקידים טכנולוגיים במפעלי תעשייה, מפעלי היי-טק, מפעלים ביטחוניים, מכוני מחקר, רשויות, מוסדות ציבור ועוד.

הקרן לקליטת חיילים משוחררים במשרד הביטחון מעניקה לכל חייל משוחרר, ללא התניה במצב כלכלי, סיוע כספי למימון שכר לימוד שנתי, במכללה טכנולוגית בפיקוח המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית (מה"ט), בכל אחד מהמסלולים הבאים:
● הנדסאים/ טכנאים מוסמכים שנה א’
● הנדסאים שנה ב’ במקצועות נבחרים

 

 


* גובה הסיוע הכספי במסלולים אלה עומד על 90% משכר הלימוד השנתי.

תוכניות הלימוד במגמות השונות שמות דגש על הקניית ידע ועל פיתוח חשיבה ומיומנויות, שיאפשרו לבוגר להתמודד עם טכנולוגיות חדשות ויסייעו לו להתאים את עצמו לסביבה המקצועית המשתנה. 

המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית- מה"ט- מפקח על רשת בתי-ספר להכשרת הנדסאים וטכנאים בתחומי הטכנולוגיה השונים.

תנאי הקבלה:  בעלי תעודת בגרות מלאה עם ציון חיובי במתמטיקה. (ברמה של 3 יח') או עמידה במבחני בגרות הבאים: ציון חיובי במתמטיקה (3 יח"ל). ציון חיובי באנגלית (3 יח"ל). ציון חיובי בעברית (1 יח"ל). או תעודת גמר של המכינה הטכנולוגית להנדסאים.

משך הלימודים: טכנאים מוסמכים- בלימודי יום - שנת לימוד אחת , לימודי הנדסאים בלימודי יום- שנתיים עד שלוש.

מסלול משולב (הנדסאים) יום וערב - כשלוש שנים.

מכינה טכנולוגית להנדסאים - המכינה הטכנולוגית להנדסאים מיועדת שלא עומדים בסף הקבלה לעיל. לימודי מכינה טכנולוגית להנדסאים נמשכים שנת לימוד אחת. עמידה בבחינות הגמר של המכינה הטכנולוגית להנדסאים מאפשרת קבלה ללימודי טכנאים/הנדסאים בלבד.

 

הדפסשלח לחבר
דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד