דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

לימודי ארץ ישראל בשילוב תעודת של"ח

ראש החוג: ד"ר ענת קדרון
מסלול לימודי ארץ ישראל הינו מסלול לאוהבי הטבע וארץ ישראל המעניק ללומדיו למידה על ייחודה וצביונה של ארץ ישראל על ידי סיורים ולמידה חווייתית. זהו מסלול לימודי, דו חוגי ומיועד לבית הספר העל יסודי (ז-י) ומשולב עם לימודי חינוך מיוחד. המסלול הינו בעל ערך ערכי וחינוכי רב.


תחום זה זכה בשנים האחרונות להכרה והתפתחות והוא נלמד במספר מוסדות להשכלה גבוהה בישראל, בד בבד ניכרת דרישה והיענות מצד תלמידים בבתי הספר העל יסודיים בגליל ובגולן ללמוד תחומים אלה וכן גוברת כיום דרישה למורים שהוכשרו לתחומי השדה תוך כדי שילובם בחקר האקדמי אשר בא לביטוי בדרישות להכשרת המורים. מזה מספר שנים מקצוע זה נחשב למקצוע אותו לומדים במגוון בתי הספר- תלמידים בבתי הספר העל יסודיים, ברמת מסלול לבגרות ותלמידים בבתי הספר היסודיים אשר נדרשים במסגרת לימודיהם בתחומים אחרים לתחומי ידע בלימודי בארץ ישראל.

 

במסגרת הלימודים במסלול ללימודי ארץ ישראל יתוודעו הלומדים לתולדות ארץ ישראל והממצא החומרי שלה, יעמדו על מבנה האוכלוסייה והתרבויות המגוונות שחיו במרחבה ויכירו את ההשפעות ההדדיות שבין התרבויות, העדות והמסורות של העמים שחיו באזור.


התכנית המוצעת נפרסת על פני  ארבע שנים. בנוסף ללימודי הדיסציפלינה קיימים גם קורסי יסוד, קורסי חינוך כלליים, קורסי הכשרה להוראה וחובות לימודיים נוספים על פי דרישת משרד החינוך.


על מנת להביא את הסטודנט לבסיס ידע רחב אבל גם מעמיק ועל מנת להיות בקו אחיד עם התפיסה השולטת בתוכנית הלימודים של משרד החינוך, הסטודנט ילמד, יסייר ויתמקצע בחבלי ארץ שונים: תוכנית זו מביאה לביטוי התמקצעות באזורים הבאים:
אזור הגליל והגולן שהוא באופן טבעי האזור המרכזי  שילמד מעצם הימצאותה של מכללת אוהלו בגולן.


אזור ירושלים כעיר מרכזית בתולדות העם היהודי, דרכה אפשר להתוודע לתולדות עם ישראל וכן להיותה עיר הקדושה לשלוש הדתות המובילות בעולם.


הדפסשלח לחבר

צור קשר

רוצה לקבל מידע מותאם אישית?
רוצה לקבל ידיעון חינם?

checked

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד