דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

חדשנות עסקית -לעורר את המנהיג הפנימי: על מיינדפולנס בניהול

היבטים שונים של מיינדפולנס (קשיבות) על החיים בעולם הניהולי והעסקי

התרגול של מדיטציית תשומת לב/קשיבות (מיינדפולנס) עבר בשנים האחרונות מנחלתם של בודדים במנזרים רחוקים לחדריהם ומשרדיהם של מטפלים, מורים, רופאים, עורכי דין, ומנהלים. מחקרים שבוצעו בשנים האחרונות מראים את ההשפעה המהירה והעקבית של התרגול על בריאות פיזית ונפשית, על קריאת מציאות באופן חד, מורכב ובריא יותר, על תפקוד אפקטיבי ויצירתי, התמודדות עם שחיקה וקשיי קשב וריכוז, שיפור במערכות יחסים, ובאופן מפתיע גם על שינויים התורמים להגמשת המוח ותפקודו.

בעולם העסקי והארגוני המורכב של ימינו, הרבה מהמנהלים פועלים ב"אי עשייה עסוקה": התעסקות בשוטף ובדחוף בתוך שטף של אירועים, גירויים והפרעות. הטכנולוגיה מביאה לכך שאם בעבר משך פעילות אופיינית של מנהל הייתה 8 דקות, היום בוודאי היא התקצרה בהרבה, תוך זרימה מתמדת של מיילים, מסרונים וטלפונים. אתגרי המנהיגות דורשים לא רק הישגים אלא גם מיקוד: פעולה שקשובה באופן צלול למתרחש סביבה, ומגיבה ממקום אותנטי, עמוק, מדויק, חכם, אמיץ וצנוע. תרגול של מדיטציות הקשב והריכוז עשוי לתרום לכך.

במסגרת הקורס ניפגש עם ונתרגל מיינדפולנס וריכוז, נשמע מרופאים וחוקרי מוח על השפעותיהם השונות, נבחן את הישימות של התרגול ותוצאותיו עם מנהלים בכירים במשק, ונבין את השקפת העולם ממנה צמח תרגול זה בעזרתם של כמה מבכירי מורי המדיטציה בארץ.

 

מטרות התכנית

  • להבין מהי נוכחות קשובה, מהן השפעותיה על בריאות פיזית ונפשית, על יחסים בינאישיים ועל קבלת החלטות, ולתרגל אותה הן במדיטציה הן במעשים של יום יום.
  • לבחון את השפעת הלך הרוח של מיינדפולנס על היבטים שונים של החיים בעולם הניהולי והעסקי.

קהל היעד

 

מנהלים, אנשי עסקים, בעלי מקצועות חופשיים.

 

מועדי פתיחה

3 ביוני 2015 ▪ 7 מפגשים ▪ בין השעות 16:00-20:15 ▪ 42 שעות אקדמיות

 
הדפסשלח לחבר

צור קשר

רוצה לקבל מידע מותאם אישית?
רוצה לקבל ידיעון חינם?

checked

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד