דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners
נצרת

לימודי ריפוי באומנות

לימודי ריפוי באומנות

 

מידע חיוני על לימודי ריפוי באומנות 

רבים אינם יודעים זאת או מייחסים לכך חשיבות אך ריפוי באומנות מצליח לתפוס מקום מאוד יסודי בתחום רפואת גוף-נפש. ריפוי אשר נעשה באמצעות אומנות נחשב לסוג של מדיטציה גשמית שזו מצליחה לעודד את תגובת המנוחה של הגוף.

 

ריפוי שנעשה באמצעות אומנות הוא כלי הן של אבחון והן של טיפול טבעי למצבים של מתח. בתחילה השתמשו באומנות כטיפול פסיכולוגי למצבים שונים של טראומות (תאונות דרכים, קטיעת איברים וכולי) כשכיום התחום הצליח להתפתח לכיוון רפואת הגוף והנפש והוא יעיל מאוד להורדת הדופק, לחץ הדם, ייצור של פחמן דו – חמצני (CO2), הורדת קצב הנשימה ומצבים נוספים. 

עוד פן יפה וחשוב של האומנות

תחום חדש ומעניין מאוד הוא ריפוי באומנות. אומנות מאז ומתמיד הייתה דבר חשוב ואנו יכולים להעריך את תרומתה גם אם אנו לא מומחים או חובבים מושבעים. טיפול בעזרת אומנות בא לידי ביטוי בתחומים רבים של האומנות. יש מקרים שבהם רישום או ציור הם אלו שיכולים לעזור למטופלים שונים ויש פעמים שבהם פיסול או אומנות אחרת הם אלו שמעלים תכנים ורגשות מהעולם הפנימי של מטופל מסוים בדרך שבה אי אפשר היה להעלות אותם אחרת.

 

ריפוי באומנות יכול להתבצע במסגרות שונות. טיפולים פרטניים אחד על אחד או טיפולים זוגיים, קבוצתיים ואף משפחתיים יכולים להועיל לילדים, למבוגרים, לסובלים מבעיות של ליקויי למידה, למתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז, למתקשים או למוגבלים מבחינה פיסית ועוד. צורת התקשורת שמציעה האומנות יכולה בפעמים רבות להציג יתרונות מהותיים אל מול טיפול פסיכולוגי מוכר מאחר והיא נשענת על ביטויים שאינם צריכים להגיע בצורה מילולית.

 

מקצוע שרבים ייהנו מהשירות המיוחד שהוא עושה

לימודים שמכשירים את המטפלים השונים בשיטה זו אורכים 3 שנים, ותכניות הלימוד הינן שונות בין מוסד לימודים אחד למשנהו. החל מלימודים תיאורטיים בתחומי הפסיכולוגיה והאומנות, דרך הכשרה מעשית והתנסות במוסדות חינוך ומוסדות בריאות (כגון המרכז להתפתחות הילד, בתי ספר לחינוך רגיל ומיוחד, המרכז לגיל הרך, בתי חולים ועוד) אפשר לראות כיצד ריפוי באומנות הוא אומנות בפני עצמה שמסייעת למטופלים במגוון של מצבים.

 

ניתן לראות כיצד העולם של היום מחפש כיוונים חדשים לטיפול במצוקות רבות של בני האדם. אין ספק שלא מעט שיטות וטכניקות שקיימות היום נראו כלא רציניות בעבר או כאלה שמעוררות מחלוקות רבות. כיום ריפוי באומנות הוא דבר שהופך להיות מוכר ומקובל, וניתן למצוא את המטפלים המוכשרים במגוון מסגרות –

  • בתי ספר.
  • פרויקטים בקהילה.
  • מרכזים טיפוליים מסוגים שונים.
  • עבודה כעצמאיים.

 

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד