דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners
נצרת

לימודי ריפוי בעיסוק

לימודי ריפוי בעיסוק

 

מידע חיוני על לימודי ריפוי בעיסוק 

 ריפוי בעיסוק נחשב למקצוע עתיק רפואי, חינוכי ושיקומי. ריפוי בעיסוק מסייע לאנשים עם בעיות שונות (פיזיות, קוגניטיביות, נפשיות, תקשורתיות) להצליח לחיות חיים עצמאיים בחברה ובמשפחה, כמה שניתן.

מקצוע פרא-רפואי חשוב ביותר

ריפוי בעיסוק הינו מקצוע פרא-רפואי שנועד להעניק למטופל מיומנויות וכלים להתמודדות עם דרישות שונות של החיים ואל מול פעולות בסיסיות שהוא מנסה לבצע (מוטוריות/תנועתיות ומוחיות גם יחד). לימודי רזי המקצוע המיוחד הזה נחשבים למאתגרים במיוחד והם משלבים כלים מתחומי טיפול שונים כמו שיקום, רפואה וחינוך. זאת על מנת להרחיב עד כמה שניתן את יכולותיו של המטופל לקראת הרגשת מיצוי של הפעולות השונות בחייו.

 

במערכות הבריאות, הרווחה והחינוך אנו יכולים למצוא כיום את אלו שסיימו בהצלחה מסלול לימודים של ריפוי בעיסוק. אנשים אלו עושים מלאכת קודש ותורמים רבות לאיכות חייהם של שכבות גיל שונים ושל בני אדם במגוון רחב של מצבים ומצוקות. B.O.T (Bachelor of Occupational Therapy) הוא תואר שמוענק לבוגרים שנרתמים למשימות תובעניות ביותר בכדי להראות ללא מעט אנשים כיצד הם יכולים לתפקד טוב יותר גם אם הם סובלים מהפרעות תפקודיות על רקע שכלי, נפשי או פיסי.

אפשרויות השתלבות בתחומים לאחר סיום הלימודים   

מאבחון ועד מניעה ושיקום אמיתי

תכנית הלימודים המגוונת של ריפוי בעיסוק מציגה גישה רחבה למטופלים שונים. כך אפשר לראות כיצד מטפלים מקצועיים משתלבים במקומות שונים ומסייעים לא רק לבעלי מוגבלויות או לסוגים שונים של חולים אלא גם לאנשים בריאים עבורם הם מכינים תכניות מניעה בכדי לשפר את איכות חייהם. מרפאים בעיסוק אפשר למצוא גם במסגרות כמו –

·         הנחיית סטודנטים.

·         מחקר קליני.

·         מחקרים בתחומי העיסוק האנושי.

·         הוראה.

 

בין אם מדובר בהשתלבות בעבודה במרכזים להתפתחות הילד, במרכזי שיקום, בבתי חולים, במוסדות חינוך שונים, בפעילויות בקהילה או בבתי מטופלים, ובין אם מדובר בקליניקה פרטית הרי שהיכולת המקצועית של מי שהוכשר כנדרש בתחום של ריפוי בעיסוק היא מרשימה ומקדמת מאוד את מצבם של רבים. השיטות השונות והטכניקות שמתחדשות לעתים הם כאלו שמאפשרים למטפל להציג מגוון אפשרויות לקידום מצבו הבריאותי של המטופל.

 

מסלולי לימודי ריפוי בעיסוק

 

  • ריפוי בתחום הגריאטריה – טיפול זה עוסק במטופלים שסובלים מקשיים מוטוריים שונים וכן גם מקשיים נוירולוגיים.
  • ריפוי בתחום בריאות הנפש – טיפול זה עוסק בהערכת היכולת התפקודית של המטופל כשלמטופלים אלו (סביר להניח) יש פגיעות נפשיות שונות. מטרת הטיפול במקרה זה היא לאפשר למטופל להשיג עצמאות בשלל תחומי חייו. 
  • ריפוי בעיסוק התפתחותי או פדיאטרי – טיפול זה עוסק בתחומים שונים של התפתחות הילד, ייעוץ, אבחון והדרכה בטיפול לילדים שרק נולדים ועד גיל ההתבגרות. 
  • ריפוי פיזי – ריפוי זה עוסק במטופלים שסובלים מקשיים נוירולוגים, טיפול בנפגעי טראומה, טיפול באנשים עברו תאונות דרכים, טיפול באנשים לאחר קטיעת איברים וכדומה. 

  תנאי הקבלה ללימודי ריפוי בעיסוק 

 

מוסדות לימוד ריפוי בעיסוק בישראל 

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד