דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners
נצרת

לימודי נטורופתיה

לימודי נטורופתיה

מידע חיוני על לימודי נטורופתיה 

 אז מהי בעצם נטורופתיה? ובכן, נטורופתיה היא שיטה של ריפוי אלטרנטיבית. שיטת טיפול זו שואפת להצליח לרפא את האדם דרך עידוד מנגנוני הריפוי הטבעיים שלו. כמו כן, שיטה זו פועלת לסיוע בעיצוב דרך חיים בריאה יותר על ידי התבססות בצמחי מרפא, תזונה, פעילות גופנית, שמנים אתריים וכולי.

עקרונות הנטורופתיה:

האמונה הבסיסית של הנטורופתיה היא כי הגוף של בני האדם מסוגל לרפא את עצמו. זוהי הסיבה שהנטורופת רק עוזר לגוף לרפא את עצמו (על ידי כל מיני דרכים). במידה ואדם נקלע למחלה קשה הנטורופת עוזר לו להתגבר על המחלה באמצעות: מזון שאיננו בריא, זיהום שהינו חיצוני, מחסור בפעילות גופנית. תפקידו של הנטורופת ברור מאוד: סיוע בעיצוב דרך חיים הרבה יותר בריאה מבעבר.

 

שיטת הריפוי הטבעית  

עבור מי שכבר נחשף לטיפולים של רפואה משלימה הרי שנטורופתיה הוא מושג שכבר נלמד והפך למוכר הרבה יותר מבעבר. ניתן לראות כיצד כיום מי שסיים בהצלחה לימודי נטורופתיה מוצא את עצמו מסייע ללא מעט מטופלים. נטורופת מקצועי ואיכותי הוא כזה שאליו פונים אלו שמרגישים כיצד הרפואה השמרנית המערבית אינה מציעה להם פתרונות אמיתיים ובנוסף לכך הם מעוניינים לראות כיצד טיפול מסוג מיוחד תורם להם בצורה שונה. 

 

חשוב להבין את ההבדל בין תורת הנטורופתיה לשיטות הטיפול המסורתיות שאנו מכירים.

 

טיפול ברפואה מערבית/שמרנית 

טיפולי נטורופתיה 

הטיפול עוסק בדיכוי סימפטומים 

הטיפול נועד להחזיר את האיזון לגוף 

תרופות אמורות לרפא את הגוף 

הגוף מסוגל לרפא את עצמו 

הרופא מביט בבעיה בצורה "יבשה" ומהירה יחסית 

יש התייחסות רחבה לכל צרכי הגוף 

 

הכשרה מיוחדת שמעניקה למטפל נקודות מבט מיוחדות 

אלו שמשתלבים במסגרת של לימודי נטורופתיה רואים כיצד הם לומדים לקחת בחשבון נתונים שלא תמיד נלקחים ע"י אנשי מקצוע בתחום הרפואה. כך יכול הנטורופת לברר מהו גילו ומשלקו של המטופל אך גם לבדוק נתונים לגבי היקף הפעילות הגופנית שהוא מבצע (או לא מבצע), מצבו המשפחתי, רמת הסיפוק שלו מחייו, הרגלי האכילה שלו ועוד. עבור איש מקצוע זה נתונים אלו חשובים וההכשרה לגביהם מסופקת בצורה רצינית במוסד לימודים איכותי. 

 

לימודי נטורופתיה מלמדים את האדם לא מעט על עצמו ועל הסביבה המקיפה אותו. כך הוא יכול להרגיש טוב יותר עוד בטרם הוא מציע את טיפוליו השונים. במסגרת הלימודים נחשפים הנטורופתים לעתיד לקורסים בצמחי מרפא, לטיפולי ה"ארומתרפיה", לאנטומיה, לבישול מבריא, לנוירולוגיה, לעזרה ראשונה, לתזונת ספורט ולעוד נושאים חשובים אחרים. כך, לאחר 3-4 שנות לימוד ולאחר קבלת התעודה וצבירת הניסיון במרפאות שונות יכול הנטורופת לעזור ללא מעט אנשים שסובלים מכאבים, מחלות או מצוקות שונות.  

 

 

אפשרויות השתלבות בתחומים לאחר סיום הלימודים  

 

מסלולי לימודי נטורופתיה 

 

תנאי הקבלה ללימודי נטורופתיה 

 

מוסדות לימוד נטורופתיה בישראל 

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד