דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners
נצרת

לימודי שיננות

לימודי שיננות

 

מידע חיוני על לימודי שיננות

כל אחד מכיר את הביקור אצל רופא השיניים ולא כל אחד אוהב את זה, אך יחד עם זאת אנו גם יכולים להבין כי יש חשיבות רבה מאוד לשמירה על בריאות השיניים שלנו. לימודי שיננות זהו תחום מאוד פופולארי וכל מי שהולכות ללמוד זאת נהנות ממקצוע שניתן ללמוד בזמן קצר יחסית והיוקרה שלו בהחלט עולה ונראית לכל.
הביקור אצל שיננת הוא ביקור נוח ונעים וחשוב לעשות אותו לפחות פעמיים בשנה. כל מי שחושבת על לימודי שיננות יכולה להכיר ולבדוק מהם נושאי הלימוד השונים ולראות כי מדובר בתורה שלמה של היכרות עם מערכת השיניים והלסת בכלל.

מגוון טיפולים לחלל הפה

את יכולותיו ואת הידע המקצועי של רופא השיניים כמעט כולנו מכירים, אך נראה כי את השיננים והשינניות שעוזרים לנו לשמור על שינינו יפות ובריאות יותר אנו מכירים פחות. לימודי שיננות מועברים במסגרת קורסים שונים במכללות שונות בישראל. מדובר במקצוע איכותי שיכול גם להיות רווחי ביותר עבור מסיימי הלימודים. ידע בשיננות מאפשר ביצוע של טיפולים שונים בחלל פינו ובשיניים כמו למשל טיפול בחניכיים, הסרת אבנית ואף הסברים והקניית ידע לגבי שמירה על בריאות הפה והשיניים.

 

לימודי שיננות הם לימודים די תובעניים מאחר והם עוסקים במגוון רחב של נושאים חשובים. התלמידים בקורסים השונים נחשפים לנושאים כגון ביולוגיה, ביוכימיה, אורתודנטיה, כימיה, רפואת שיניים משקמת, רפואה מונעת, היגיינת הפה, כירורגיה ועוד. חשוב להבין שהשילוב בין רכישת ידע עיוני להכשרה מעשית הוא חשוב מאחר והוא תורם רבות לכך שמעבר לקבלת התעודה מטעם משרד הבריאות ומוסד הלימודים יכולים אנשי מקצוע אלו לטפל בצורה בטוחה בפיו של כל אדם.

 

הרכב תכנית הלימודים

לימודי שיננות נמשכים שנתיים מלאות או לאורך כ-2,000 שעות לימוד אקדמיות (עיוניות ומעשיות גם יחד).  לתכנית הלימודים 3 חלקים עיקריים –

1.       לימודים עיוניים במדעי היסוד של מקצוע זה.

2.       התנסות והכשרה מעשית עם כלים מגוונים ומתקדמים ובטכניקות שונות.

3.       התנסות בהדרכה קהילתית שבה מטפלים ומדריכים בני נוער בקהילה, קשישים, בעלי צרכים מיוחדים ועוד.

 

 

אפשרויות השתלבות בתחומים לאחר סיום הלימודים

עם סיום הלימודים יכולים הבוגרים להשתלב בקופות החולים השונות, במרפאות שיניים פרטיות, בבתי חולים ובעוד מקומות רלוונטיים אחרים.

 

אין ספק שכיום השיניים של רבים מאתנו נראות טוב יותר בזכות אנשי מקצוע אלו. גם שינוי ההרגלים שלנו מגיע לאחר הדרכה והסברים שלהם, כך שאלו שמסיימים לימודי שיננות ומצטרפים למסגרות השונות מאפשרים לכל אדם ליהנות בצורה רחבה מהשירות שלהם. לכן בין צילומי רנטגן לבין עבודות בפאנטום או כל שירות מקצועי אחר שאדם רציני מתכוון לתת בעתיד, חשוב מאוד למצוא את מסגרת הלימודים האיכותית ביותר על מנת להפוך לאיש מקצוע מן המניין.

 

מסלולי לימודי שיננות

תנאי הקבלה ללימודי שיננות

מוסדות לימוד שיננות בישראל

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד