דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners
נצרת

תרפיה

איחוד של שיטות וגישות לטיפול

התחום של טיפול ע"י תרפיה מראה כיצד הן הגוף והן הנפש הם ישות פסיכו-פיסית אחת. מטפלים בשיטה זו מבינים עד כמה קיים קשר הדדי חשוב בין הנפש לבין הגוף כשהדבר בא לידי ביטוי בקשר בין תנועות שאנו עושים לבין הרגשות שלנו. לימודים בתחום זה מעניקים למטפל יכולת לסייע רבות לילדים ולמבוגרים, וכיום אפשר לראות עד כמה כל שיטת טיפול דינאמיות ואיכותית כמו זו יכולה ליצור עוד דרך להרגשה טובה יותר אצל מטופלים רבים.

 

אלו שנחשפים לטכניקות הטיפול ע"י תרפיה רואים כיצד הטיפול בתנועה תורם רבות בהיבטים שונים. כך ניתן לזהות את התרומה בצורות הבאות –

  • העלאת המודעות לגוף.
  • פיתוח ההתייחסות ליכולת התנועתית.
  • שחרור חסימות נפשיות שבאות לידי ביטוי בגוף ובדימוי של הגוף.

לימודי תרפיה

 

מקומה החשוב של המוסיקה בתרפיה

לא מעט נושאים מוצגים בצורה מעמיקה במסגרת לימודי תרפיה, וביניהם אפשר למצוא את יסודות התנועה, אנטומיה, יישום של האנטומיה בתנועה, טיפול בתנועה בעבודה אישית וטיפול בעבודה קבוצתית, שפת תנועה רגשית, יחסי מטפל – מטופל, התפתחות סנסומוטורית חריגה ותקינה, ועוד. אין ספק שעל המשתתפים במסגרת לימודים שמציע מוסד לימודים רציני להיות רציניים גם כך בדרך לרכישת יכולת אמיתית שתתרום למטופליהם השונים.

 

חשוב לדעת שגם למוסיקה יש חלק חשוב בטיפולי תרפיה מסוימים. מוסיקה מאפשרת לכל אדם ליהנות משפה שאינה מצריכה שימוש במילים, ולכן היא יכולה להציג טיפול זורם ומיוחד יותר. בין אם מדובר באלו שיש להם צרכים פיסיים או רגשיים ובין אם יש מטופלים שצריכים להתגבר על מחסומים כלשהם הרי שהמוסיקה היא כלי מחבר בעל יכולות קסומות. כך, החל מאבחון וכלה בטיפול נקודתי או קבוצתי יכולות אוכלוסיות רבות ליהנות מטיפולים אלו בתנועה, ובשילוב של מוסיקה.

מידע חיוני על לימודי תרפיה 

אפשרויות השתלבות בתחומים לאחר סיום הלימודים 

מסלולי לימודי תרפיה 

תנאי הקבלה ללימודי תרפיה 

מוסדות לימוד תרפיה בישראל 

תרפיה

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד