דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

לימודי מדעי החיים

 מידע חיוני על לימודי מדעי החיים


לימודי מדעי החיים הוא ענף לימודים מתוך מדעי הטבע כאשר ענף זה מתמקד, בין היתר, בחיים השונים על פני כדור הארץ. בלימודים אלו ייהנו הסטודנטים מלימודים אודות ההתפתחות של החיים על פני כדור הארץ, הלשכות קיומם ויחסי הגומלין השונים שקיימים בין החיים על פניו של כדור הארץ וכדומה. מקצוע מדעי החיים הינו מסועף.

כאמור, מדעי החיים הוא מקצוע מסועף אשר כולל בתוכו כל מיני תחומים שונים ומרתקים, רובם בתחום הביולוגיה, אך עם זאת ניתן למצוא כל מיני תחומים נוספים כמו למשל: תחום האקולוגיה, תחום הכימיה, תחום הרפואה ועוד כל מיני נושאים מרתקים נוספים אשר הופכים את לימודי מדעי החיים ללימודים מרתקים וייחודים.

מסלולי לימודי החיים


תואר ראשון בתחום מדעי החיים נקרא תואר B.A או תואר BSc והוא נחשב כתואר תלת שנתי. ניתן ללמוד את תואר מדעי החיים במסלול חד חוגי מורחב או באחד מהמסלולים הבאים: ביולוגיה ומדעי החיים, כימיה ומדעי החיים, מדעי החיים יחד עם התמחות בביולוגיה, רפואה ומדעי החיים ומדעי החיים וניהול.

כמו כן, ניתן לעשות תואר זה במסלולים נוספים, כמו למשל: מדעי החיים יחד עם פסיכולוגיה (פסיכוביולוגיה – לימודים אשר מתמקדים על בסיס הביולוגי של ההתנהגות), רפואה ומדעי החיים, מדעי החיים, מדעי החיים יחד עם מדעי המחשב (מסלול זה נקרא ביואינפורמטיקה, כלומר, לימודים שמשלבים בין מדעי המחשב וביולוגיה), לימודי אקולוגיה והסביבה ועוד מסלולים מרתקים נוספים.

בוגרי תואר מדעי החיים – תכנים ומטרות הלימודים.


במסגרת לימודי מדעי החיים ייהנו הסטודנטים מרכישת ידע בסיסי בכל מיני תחומים מגוונים ומעניינים יחד עם רכישת ידע בכלים אשר דרושים לעיסוק בבעיות ברמה התאית, המולקולארית, העל אורגניזמית והאורגניזמית. הלימודים בתחום מדעי החיים נוגעים בכל מיני תחומים, כמו למשל: אקולוגיה, סיסמטיקה, אבולוציה, מדעי הצמח ואקולוגיה גנטית.

כמו כן, לימודים אלו עוסקים בנושאים רבים נוספים, כמו למשל: ביולוגיה תאית, ביוכימיה, מדעי המוח, מיקרוביולוגיה, מדעי ההתנהגות, הנדסה שהינה גנטית, ביולוגיה סביבתית, אוקיאנוגרפיה, מדעי הטבע (תחום זה כולל נושאים שונים כמו: תכנות, מתמטיקה, כימיה ופיסיקה), חקר "תאי גזע", פרוטאומיקה (חקר של חלבוני הגנים), בוטניקה, ביוכימיה, גנטיקה, מיקרו – ביולוגיה, פיזיולוגיה, זואולוגיה ועוד נושאים מרתקים נוספים.

 

אפשרויות השתלבות בתחומים לאחר סיום הלימודים

תנאי הקבלה ללימודי  

מוסדות לימוד מחשבים בישראל 

 

מדעי החיים

דרג את הכתבהדירוג כתבה מדעי החיים: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד