דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners

לימודי תרפיה

 

מידע חיוני על לימודי תרפיה 

אפשרויות השתלבות בתחומים לאחר סיום הלימודים 

מסלולי לימודי תרפיה 

תנאי הקבלה ללימודי תרפיה 

מוסדות לימוד תרפיה בישראל 

לימודי תרפיה באומנות.


לימודי תרפיה על ידי אומנות הוא תחום אשר נחשב כחדש יחסית. בתרפיה על ידי אומנות עושים שימוש באומנות כמו: פיסול, רישום, ציור, פלסטלינה וכדומה. על ידי שימוש באומנות ניתן להעלות רגשות ותכנים מעולמו הפנימי של המטופל. שיטת טיפול זו נשענת למעשה על ההנחה שלפיה תהליכים פסיכולוגיים שאינם נעשים במודע הופכים למודעים על ידי העבודה היצירתית.

על ידי לימודי תרפיה באמצעות אומנות לומדים המדריכים העתידים כיצד להצליח ליצור מפגש שהינו גם מהנה וגם יעיל עבור המטופלים, מפגש שיצליח להניב תוצאות טיפוליות מוצלחות. טיפול תרפיה באמצעות אומנות יכול להתקיים במתכונות שונות, כמו למשל: טיפול קבוצתי, טיפול זוגי, טיפול משפחתי וכמובן שגם בטיפול פרטי.


לימודי תרפיה על ידי בעלי חיים


תרפיה שנעשית באמצעות בעלי חיים היא תרפיה שהתפתחה מאוד במהלך השנים האחרונות. הקשר ההדוק אשר קיים בין בעלי חיים לבין בני אדם מצליח להביא לתועלת נפשית וגופנית נהדרת. המפגש בין בני האדם לבין החיות יוצר הזדמנויות מוצלחות עבור בני האדם להחלים מכל מיני בעיות כמו: סיוע ביצירה של קשרים חברתיים, מציאת אהבה, החלמה ממחלות קשות וכדומה.

תרפיה באמצעות בעלי חיים משמשת אנשים מסוגים שונים, כמו לדוגמא: אסירים בבתי סוהר, אוכלוסיות בעלי הפרעות רגשיות, פיגור שכלי, קשיי למידה, ילדים נכים, אוטיסטים, קשישים סיעודיים, חולים פסיכיאטרים ועוד נוספים. לימודי תרפיה על ידי בעלי חיים היא תרפיה מצוינת כשבעלי חיים מצליחים לספק צרכים שונים עבור בני האדם, כמו: גורם לפעילות ותעסוקה פיזית, אמצעי להפגת דיכאון ובדידות בכך שחיות מעניקים אהבה ללא כל תנאי, מקור לדאגה במובן חיובי וכדומה.


לימודי תרפיה על ידי גינון.


לימודי תרפיה באמצעות גינון/ריפוי בגינון החל עוד לפני מאות שנים אך עם זאת רק בשנים האחרונות אנו עדים לכך שהחלה התפתחות משמעותית בתחום ומודעות ללימודים אלו רק ממשיכה לתפוס תאוצה. כיום ניתן ללמוד את תחום התרפיה באמצעות גינון במכללות לרפואה משלימה, מוסדות שונים ובתי ספר אשר מציעים מסגרות לימוד של תרפיה באמצעות גינון בהתאם לאוכלוסיית היעד.

תרפיה באמצעות גינון מתאימים לכל מיני סוגי אוכלוסיות כמו: נוער בסיכון, ילדים בעלי מוגבלויות שונות, הפרעות קשב וריכוז, קשישים, נפגעי התמכרויות (הימורים, אלכוהול וכולי), נפשי נפש ועוד אוכלוסיות נוספות. לימודים אלו מיועדים לאנשים בעלי רקע בחינוך כמו: יועצי חינוך, מורים לחינוך מיוחד, אנשים בעלי רקע פסיכולוגי או סוציאלי, מורים לביולוגיה, אנשים בעלי רקע בגינון או בחקלאות. אנשים שאינם מגיעים מרקע החינוך יצטרכו לערוך השלמות בתחומים אלו על מנת להתחיל ללמוד את לימודי התרפיה באמצעות גינון.

 

(לימודי תרפיה)

תרפיה

דרג את הכתבהדירוג כתבה תרפיה: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים

צור קשר

רוצה לקבל מידע מותאם אישית? רוצה לקבל ידיעון חינם?

checked

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד