דלג על Banners
Banners
דלג על Banners
Banners
נצרת עילית
דלג על בר עליון 1
בר עליון 1
דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על בר עליון 2
בר עליון 2
דלג על בר עליון 3
בר עליון 3
דלג על Banners
Banners
מכללת רמת גן

פנחס רוטנברג 87, רמת גן

מכללת רמת גן

א.אודות המכללה 

מכללת רמת-גן נמנית עם המכללות הגדולות והוותיקות בישראל. במכללה לומדיםכיום כ- 9000 סטודנטים היוצרים סביבה אינטלקטואלית המצטיינת בשילוב של רמתלימודים גבוהה,עם עבודה במשרה מלאה, אווירת לימודים נעימה ופעילות חברתית ענפה.

הסטודנטים הלומדים במכללה נהנים מקמפוס המשתרע על פני כ-41 דונם וכולל עשרות כיתות ממוזגות, מעבדות מחשבים חדישות, ספריות, קפיטריות ומגרשי חנייה ללא תשלום. מעבר לכך, כל סטודנט במכללה זוכה ליחס אישי וחם מהצוות, אשר מלווה אותו לכל אורךהלימודים.
במכללה פועלת אגודת סטודנטים היוזמת אירועיםתרבותיים-חברתייםופועלת למען רווחת הסטודנטים.

ב.ייחודה ומטרותיה של -המכללה

על מנת להבין את ייחודה של ה-מכללה, יש צורך להכיר את הקשיים הניצבים בפניחלק גדולמאוכלוסיית הסטודנטים הפוטנציאליים בישראל

סטודנטים המבקשים ללמוד לקראת תואר אקדמי מוכר ומוערך במוסד להשכלה גבוהה, נתקלים במספר קשיים ומחסומים:

1.תנאי הקבלה הקשים והגבלת מספר הסטודנטים החדשים שמציבות האוניברסיטאות המתוקצבות, מונעים מקבוצה גדולה של סטודנטים את האפשרות להתקבל ללימודים באוניברסיטאות אלה

2. קבוצה גדולה של סטודנטים שעומדת בתנאי הסף של האוניברסיטאות המתוקצבות, גם היא אינה מוצאת עצמה לומדת בהן, הואיל ואיןבאפשרותה להרשות עצמה ללמוד באוניברסיטאות בהן תכנית הלימודים היא בלתיגמישה, ומצריכה ויתור על עבודה במשרה מלאה.

3. מכללות בלתי מתוקצבות מחייבות בתשלום שכר לימוד גבוהשהוא מעבר להישג ידה של אוכלוסיית רחבה.

4.הפתרון של לימוד באוניברסיטה הפתוחה, גם הוא אינו מספק חלק מאוכלוסיית הסטודנטים בשלהעדר לימוד פרונטאלי מסודר בקמפוס אחד הכולל אתכלתכניות הלימוד. 

מכללת רמת-גן, שפתחה את שעריה בשנת 1990, הייתה מכללה ראשונה למתן מענה מושלם לצרכים של אותם סטודנטים העומדים מול המכשולים האמורים דלעיל.

 

המכללה מאפשרת לסטודנטים ללמוד לתואר BA של האוניברסיטה הפתוחה, שהנו תואר מוכר, מוערך ויוקרתי, ללא מחסומי קבלה, למעט תעודת בגרות, תוך שילוב של לימודים ועבודה במשרהמלאה, וכל זאת בתנאים, בתמיכה וביחס של מכללה, עם לימודים פרונטאליים מוגברים ובשכר לימוד דומה או זהה לזה הנהוג באוניברסיטאות, שהוא כמחצית משכר הלימוד הנהוג ב - מכללות בלתי מתוקצבות. בזה ייחודה של ה- מכללה.

 

ג.מרכזי הלימוד ב- מכללה:

המכללה מאוגדת כעמותה ובה שלושה מרכזי לימוד:

מרכז לימודים לתואר ראשון (B.A )

מכללת ר"ג היא מרכז הלימוד הגדול ביותר בארץ ללימודי התואר הראשון של האוניברסיטה הפתוחה ולומדים בה כיום כ-6,300 סטודנטים.המכללה הוקמה בשנת 1990 כמרכז הלימוד הראשון של האוניברסיטההפתוחה, ומאז היא המרכז הוותיק, והגדול של האוניברסיטה הפתוחה.


את התואר ניתן לסיים בשלוש שנים ומעלה, כאשר משך הלימודים ייקבע ע"י הסטודנט , בהתאם ליכולתוולאילוצים המוטלים עליו.בפועל מרבית הסטודנטים מסיימים את לימודיהם בתוך 3-4 שנים.
הלימודים לתואר ראשון מבוססים על ספרי לימוד ייחודיים של האו"פ בשילוב עם מפגשים בכיתות. שילוב זה מאפשר העמקה בנושאי הלימוד ומקנה כלים לפיתוח מיומנות למידה. 

 

המכללה מציעה כ- 95 שילובים שונים לתואר ראשון במסלולים:

ניהול,כלכלה , מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, חשבונאות, מדעי המחשב, הנדסת תעשיה וניהול, מדעי החיים ועוד.

 

מרכז לימודים לתואר שני במנהל עסקים (MBA)

תכנית הלימודים לתואר MBA (‏Master of Business Administration‎)‏ של האוניברסיטה הפתוחה מיועדת להכשיר את הלומדים בה לתפקידי ניהול בדרגים שונים בארגונים עסקיים וציבוריים.
התכנית מקנה ידע, מיומנות וכישורים מקצועיים בתחומים המרכזיים של ניהול ומינהל עסקים, ומאפשרת התמחות בתחומים פונקציונליים, ובכללם: מדיניות עסקית וניהול אסטרטגי, שיווק, חשבונאות, מימון, ניהול התפעול, ניהול משאבי אנוש, ניהול בין-לאומי, כלכלה תעשייתית ועסקית,מינהל ומדיניות ציבורית, אתיקה ומשפט, מדעי ההתנהגות בניהול, קבלת החלטות, שיטות כמותיות לניהול ומערכות מידע. הסטודנטים ילמדו ויתנסו בשיטות לאבחון תופעות ניהוליות, וירכשו כלים לקבלת החלטות ולפתרון בעיות. הכלים הנרכשים בתחומים השונים ייושמו בניתוח ובתכנון מערכותופרויקטים מתוך תפיסה ניהולית אינטגרטיבית.התכנית מוצעת במסלול של תואר מוסמך ללא תזה.

 

היחידה ללימודים חוץ אקדמיים

היחידה ללימודים חוץ אקדמיים במכללה, מעבירה קורסי הסמכה מקצועיים לקראת בחינות רשמיות ממשלתיות או מוסדיות אחרות, במסגרת 4 מרכזים עיקריים: מרכז ללימודי ניהול, מרכז ללימודי חשבונאות, מרכז למקצועות המחשב בין ההיצע הנרחב של לימודי התעודה ניתן ללמוד לימודי חשבונאות (מנהלי חשבונות, יועצי מס וחשבי שכר),ניהול תיקים וניירות ערך, מחשבים,שיווק ופרסום, משאבי אנוש, ניהול עסקי, מזכירות רפואית.


מרבית הקורסים ביחידה ללימודים חוץ אקדמיים, מקנים נ"ז לתואר ראשון ב- מכללה. יתרון זה מאפשר למסיימים, ללמוד לתואר ראשון תוך כדי עבודה במקצוע שרכשו ב-מכללה, כלומר מאפשר להם להתקדם במהירות בשוק העבודה.

 

 

צור קשר

רוצה לקבל מידע מותאם אישית? רוצה לקבל ידיעון חינם?

checked

דלג על Banners
Banners
עבור לתוכן העמוד